Lorenzovo úchvatné jazdenie na koňoch

Kde bolo, tam bolo, Niasque a Lorenzo:

Som NIASQUE, malý Camargský kôň. Narodil som sa v Camargue v jeden krásny letný deň. Odkedy som sa vedel postaviť, vedel som, že chcem byť slobodný a tráviť čas behom po planine.

Môj príbeh začal tým, že som bol darčekom. Áno, svadobným darom pre Babeth, Laurentovu matku. Páčilo sa mi v novej rodine, a ešte viac keď sa rozrástla o dve nové samopašné batoľatá – Julien a Laurent. S Laurentom som zažil skutočné dobrodružstvo. Komunikovali sme inštinktívne. Keď mal Laurent 6 rokov, začal na mne jazdiť ako opica. Zdokonalil sa v balancovaní a v pohyblivosti. Dokázal predvádzať akrobatické manévre počas jazdy. Chcel jazdiť ináč ako všetci ostatní.

Jeho prvým fanúšikom bola jeho matka Babeth. Verila mu a podporovala ho. Veľa sme trénovali na camargueských plážach a úplne sme si navzájom dôverovali. Mali sme veľmi blízky vzťah a keď tréning začal naberať formu, vedel som, že je medzi nami niečo viac.

Laurent mal svoje prvé vystúpenie, keď mal 8 rokov v aréne Saintes Maries de la Mer. Bol to veľmi emotívny moment. Cítil som srdce búšiť až v kopytách. Z môjho malého jazdca sa stal akrobatický zázrak. Čoskoro som dostal spoločníka, Tarzana, s ktorým som si skvele porozumel. Laurent napredoval tak rýchlo, že rýchlo pribudli ďalší – Le Cid, Carasco, Albert a Jason.

Po predvedení všetkých štandardných figúr, Laurent vynašiel svoje vlastné číslo a stal sa LORENZOM.

Keď mal Laurent 12 rokov, bol na túre v Južnej Francii, kde stretol Germaina. Bol to skúsený muž, skvelý jazdeca bol vzorom pre malého Laurenta. Znalý Germain bol v očiach chlapca skutočným pokladom. Stali sa nerozlučnými priateľmi, večne sa rozprávajúci o koňoch. Nikdy nezabudnem na ten krásny čas v Camargue (1989-1998).

A potom sme začali cestovať – Francúzsko, Nemecko, po celej Európe, dokonca aj do Kanady. Môj posledný výlet bol do Kanady v roku 1997, to som mal vtedy 25 rokov. Ohromný let na ten vek pre Camargského koňa ako som ja! Keď sme sa vrátili, Laurent sa rozhodol, že mi dá zaslúžený odpočinok.

V noci, keď spím, počujem znieť zvuky potlesku..

Na pamiatku NIASQUE 12. 5. 2003, prvý kôň a spoločník Lorenza

Oficiálna stránka: www.lorenzo.fr
Facebook: www.facebook.com/LORENZO-40955267121